O tom, že v sexe treba z času na čas vyjsť zo zabehnutého stereotypu, vám rozprávať nemusíme. To je viac než jasné. Azda najjednoduchším spôsobom, ako to spraviť, je zmena sexuálnej polohy. Inšpirácie môžete nájsť buď v erotickej literatúre, porno filmoch alebo napríklad aj v našom článku. Azda najpopulárnejšou knihou, kde sa tejto problematike venovali veľmi podrobne je Kamasutra, ktorú zostavil jeden  indický mních v 5. storočí pred naším letopočtom. A my sme sa touto knihou taktiež inšpirovali a prinášame vám 3 najobľúbenejšie erotické polohy. 

Samozrejme, všetky polohy si môžete pokojne prispôsobiť podľa svojich vlastných predstáv a zapojiť do nich vlastnú erotickú fantáziu. Výber polohy tiež ovplyvní aj vaša kondícia. Blahodarné účinky to môže mať aj na pohlavné orgány. Zmenou polohy môžete výrazne zmeniť nielen hĺbku, ale aj smer prieniku penisu, intenzitu dráždenia u oboch partnerov alebo dokonca i čas trvania samotného sexu. Dôležitú úlohu v tomto zohráva aj zrak, pretože pri rôznych polohách má partner výhľad na inú časť tela partnerky. Ak chcete zistiť, ako to robia skutočné profesionálky, doprajte si návštevu sex privátu, kde vám vaša spoločníčka splní aj tie najtajnejšie želania. Nie každá partnerka je ochotná skúšať rôzne nezvyčajné polohy. No a preto by vám nemalo nič brániť ich vyskúšať.

Klasikou nič nepokazíte
Zrejme najznámejšou polohou je takzvaná misionárska poloha a určite ju dôverne poznáte aj vy. Navyše ju “používa” najviac ľudí na svete. Táto poloha patrí u mužov najobľúbenejším, pretože im dáva pocit, že majú nad všetkým (teda nad ženou) úplnú moc a veľký priestor. Môžu podľa svojej chuti ovládať hĺbku prieniku, rýchlosť ako aj rytmus sexu. A čo je najdôležitejšie –  je tu prítomný očný kontakt. Ak teda stojíte o romantický sex, misionár je pre vás tým pravým orechovým. Misionárska poloha je aj fyzicky nenáročná, avšak je pravdou, že by ste sa po svojej partnerke nemali veľmi “váľať”, aby ste ju náhodou nepripučili. Výhodou sú aj voľné ruky, ktoré môžete využiť na dráždenie prsníkov alebo klitorisu a zabezpečiť tak svojej partnerke takzvaný dvojstupňový orgazmus. Mnohé ženy dráždi aj to, keď má muž ruku podloženú pod jej zadočkom. Veľa žien pociťuje intenzívne dráždenie a vzrušenie aj hladením na miešku, prípadne zasunutín prsta do análneho otvoru. Muž týmto spôsobom môže súčasne regulovať aj hĺbku prieniku a týmto tlakom aj “oživiť” svoj penis. Samozrejme, že vaša partnerka sa môže pri tejto polohe stimulovať aj sama a zintenzívniť svoje vzrušenie presne podľa jej predstáv. Takúto sexuálnu stimuláciu odporúčame hlavne vtedy, ak chcete s partnerkou dosiahnuť vrchol súčasne. Ak sa trochu nadvihnete, môžete pozorovať, ako váš penis preniká do vagíny partnerky, čo je opäť jeden z ďalších veľmi vzrušujúcich stimulov. Aj misionárska poloha sa dá obmieňať a oživiť. Podložte partnerke zadoček, prípadne zodvihnete jej nohy na svoje ramená. Dochádza tak ku zmene uhlu vnikajúcej mužskej pýchy a tým dochádza ku dráždeniu ďalších erotogénnych zón. Na prvý pohľad neoriginálna poloha ponúka prakticky nekonečné množstvo variant a obmien. Stačí len zapojiť svoju fantáziu.

Doggy style odzadu 

Doggy style je azda najobľúbenejšou sexuálnou polohou pre mužov. Svoju partnerku pri nej obšťastňuje zozadu a môže sa v plnej kráse kochať nielen jej zadočkom, ale i sledovať penis pri prenikaní do vagíny. Navyše má nad sexom plnú kontrolu. Riadi rýchlosť, hĺbku zasunutia, ako aj intenzitu zasunutí. Ruky môže muž použiť buď na pridŕžanie panvy, dráždenie zadočku či prsníkov. Zistilo sa, že prsia sú špičkami dole ešte citlivejšie ako normálne. V tejto polohe muž jednoducho dosiahne aj do ženského lona, kde môže masírovať aj klitoris. Svoje si v tejto polohe nájdu aj tí, ktorí sú fanúšikmi trochu tvrdšieho sexu. V obľube je totiž aj pridŕžanie vlasov, ktoré je pre mnohých veľkých afrodiziakom. A to nielen pre mužov, ale aj pre ženy. Partnerka je totiž z veľkej časti podriadená partnerovi a plne sa mu oddáva. Pre niektoré ženy je dokonca ešte viac dráždivá ako ostatné polohy, pretože dochádza k intenzívnejšej stimulácii citlivej prednej strany pošvy. Pri doggy style sa môžete s partnerkou vyblázniť aj análnymi praktikami a môžete využiť buď análny kolík alebo vibrátor na dráždenie “voľného otvoru”. Táto poloha je fyzicky pomerne nenáročná, avšak zvoľte optimálnu podložku. Na koberci či drevenej polohe vám totiž hrozia odreniny alebo spáleniny. Aj táto poloha pozná niekoľko “upgrade-ov”. Vysoko vystrčený zadok ženy a mužov zásun v podrepe je zárukou hlbšieho prieniku a intenzívnejšieho orgazmu. Alebo čo tak varianta na stole alebo nábytku? Doggy style je vhodnou alternatívou aj vtedy, keď to na vás príde v prírode a vy nemáte žiadnu deku ani podložku.

V hlavnej úlohe žena 

Ak patríte k tej kategórii mužov, ktorí sa dokážu vyžívať aj v jemnej podriadenosti, veľmi obľúbenou polohou bude pre vás aj poloha “na koníčka”, kedy žena na vás nasadne a vy si pokojne môžete užívať jej snahu a krásne telo. Pohľad z očí do očí podporuje vzájomný kontakt a prežívanie pocitov toho druhého, čo môže byť niekedy veľmi vzrušujúce. Navyše predovšetkým pre mužov je v tejto polohe k dispozícii aj mnoho ďalších zaujímavých uhlov pohľadu, či už je to miesto intímneho splynutia, pohybom rozvlnená prsia sexuálnej partnerky či poletujúca hriva vlasov pri zrýchlenom pohybe. V tejto polohe hrá hlavnú úlohu žena. Ona určuje rýchlosť aj prienik. Ak ju však chytíte za boky, vaša rola sa zvýši.   Pri “jazde” na tento spôsob je tiež možné priebežne meniť uhol vniknutia a tým dráždivosť polohy pre každého z partnerov) predklonom alebo naopak výrazným záklonom „jazdkyne“, veľmi obľúbeným variantom je poloha, kedy sa partnerka otočí svojmu partnerovi chrbtom.

 

3 najobľúbenejšie polohy v sexe