S najväčšou pravdepodobnosťou ste už počuli o prekyslení organizmu. Nie je to náhoda. Množstvo zdravotných alebo psychických ťažkostí sa pripisuje práve tomuto javu. Ako teda na odkyslenie organizmu?

Prekyslený organizmus sa často tvári veľmi nenápadne. Možno ste už vyskúšali mnoho liekov, ale ani tie vám nepomáhajú. Ide o to, že v tele sa zhromažďujú nečistoty, kyseliny a toxíny, ktoré treba odbúrať inou cestou. Všetko začína prijímaním veľkého množstva kyselinotvornej stravy. A ak sa k tomu pridá stres, nedostatočný pohyb a výživa, s najväčšou pravdepodobnosťou to neurobí dobrotu. Môžu sa objaviť príznaky ako hnedý povlak na jazyku, dočervena sfarbené bielka, zápach z úst, lámanie nechtov a mnohé iné. Pri týchto, ale aj iných nevysvetliteľných príznakoch môžete začať s odkyslením organizmu.

  • Úprava jedálnička

Tu platí, že najväčšími nepriateľmi sú biela múka a cukor. Dôležité je vynechať nikotín, kofeín a alkohol. Po týchto základných krokoch môžete upraviť obsah svojho jedálnička. Surová zelenina a ovocie, pohánka, strukoviny, orechy či čerstvé mäso sú tou vhodnou cestou. Nezabúdajte ani na dostatočný pitný režim, voda odplavuje z vášho tela škodlivé látky.

  • Šport

To, že by ste mali športovať až trikrát do týždňa určite viete. Nehovorí sa to nadarmo. Športom napomáhate látkovej výmene vo vašom tele a potom vyplavujete nadbytočné množstvo soli a zlých látok. 

  • Bylinky

V prírode nájdeme veľké množstvo byliniek, ktoré pravidelným užívaním liečia organizmus. Ako sme spomenuli, dôležitá je však pravidelnosť. Siahnite po bylinkách ako mäta, oregano, púpava alebo skorocel. Mnohé z nich pomáhajú pri trávení, sú antibakteriálne a pomáhajú pri budovaní imunity.

  • Spánok

Vedeli ste, že najkvalitnejší spánok je medzi 23:00 až 02:00 hodinou? Vtedy by ste mali už hlboko spať, aby sa vaše telo stihlo poriadne zregenerovať a oddýchnuť si. Skúste pred spaním zvoliť radšej knihu ako mobilný telefón.

4 dôležité tipy na odkyslenie organizmu