JoggingKreatín je najznámejší a najpopulárnejší výživový doplnok, a tak sa o ňom vedie aj najviac polemík, predovšetkým o jeho bezpečnosti. Ako to teda je? Je kreatín skutočne bezpečný alebo skutočne nebezpečný? Prečo ho ľudia užívajú? Odpovede sa pokúsime nájsť v dnešnom článku.

Prečo by si telo vytváralo hrozbu?

Kreatín je zdraviu úplne bezpečná a neškodná látka. Veď už len to, že sa prirodzene vyskytuje v tele každého z nás, je dôkazom o jeho bezpečnosti, nehovoriac o jeho potrebe. Najviac sa ho koncentruje priamo vo svaloch, ktoré zásobuje energiou na vykonávanie fyzickej aktivity.

Podporuje rast svalov a sily

Táto organická kyselina pomáha s nárastom svalov a zvyšovaním sily. Vďaka tomu viete podať lepší výkon a máte viac energie. Okrem toho priberiete, no nemusíte sa báť. Keďže kreatín viaže vodu na seba, telo tým zadržiava viac vody vo svaloch, čo má za následok spomínané priberanie.

No nejde len o svaly

Kreatín to nie sú len svaly a sila. Kreatín pozitívne ovplyvňuje hladinu stresu, podporuje správnu funkciu mozgu a srdca, zlepšuje imunitu a reguluje podkožný tuk. Už len z toho je zrejmé, že kreatín je zdraviu neškodnou a bezpečnou látkou, ktorá má plno pozitívnych účinkov na ľudský organizmus.

Prečo ho brať?

Telo si vytvára v tele také množstvo kreatínu, ktoré stačí na fungovanie základných procesov. Nikdy si však nevytvorí také množstvo, ktoré by výrazne podporilo rast svalov. Kreatín sa nachádza aj v mäse, avšak taktiež len v menšej miere. Preto športovci, ale aj nadšenci posilňovne užívajú kreatín vo forme doplnku výživy.

Kreatín je právom najpopulárnejším a najpoužívanejším výživovým doplnkom. Stačí si len vybrať správny kreatín, správne ho užívať a môžete sa tešiť na jeho pozitívne účinky.

Aká je pravda o bezpečnosti kreatínu?