chudnutie

So zažívacími problémami sme sa stretli určite už všetci. Pramenia z nesprávneho životného štýlu. Fast food, hltanie jedla, stres, polotovary, tučné jedlá, nedostatok pohybu, priveľa cukrov a bielej múky. Toto všetko môže zapríčiniť tráviace neduhy.

Trpíte problémami s trávením častejšie ako by ste si priali? Ak sa venujete športu, snažíte sa zdravšie stravovať, pijete dosť tekutín a ani tak vám nič nepomáha?
Ak áno, zbystrite svoju pozornosť, existuje niečo, čo ste možno doteraz nevyskúšali a mohlo by Vám to zabrať. To “niečo” sa volá “psyllium na lepšie trávenie.

Sú to semená skorocelu indického.
Ide o indickú vlákninu, ktorá má mnoho pozitívnych účinkov na telo. Tak napríklad podporuje redukciu hmotnosti či pomáha pri očiste tráviaceho ústrojenstva.
Psyllium mimo iného podporuje funkcie črevného traktu, priaznivo vplýva na vyprázdňovanie, prispieva k prirodzenému odstraňovaniu toxických látok z tela a podporuje zmiernenie dlhého zotrvania škodlivých látok v črevách.  Normalizuje hodnotu cukru v tele a cholesterolu v krvi. A zdravá stolica znamená predsa zdravý organizmus.
Vlákninu môžete užívať pred jedlom alebo po ňom. Alebo ho kludne pridajte do jedla a zjedzte s ním. Nakoľko táto vláknina absorbuje vodu z tela, vaša stolica potom zvýši svoj objem. Treba teda dbať na pitný režim a nezabudnúť vlákninu poriadne zapiť tekutinou, najlepšie čistou pramenistou. Psyllium pomáha a je vhodné užívať pri hemeroidoch, vredových zápaloch hrubého čreva, pri čistení čriev a pri nadúvaní. Takisto je vhodné ho konzumovať aj po črevnej viróze, aby sa prečistil organizmus. Psyllium nájdeme v severozápadnej Indii, v Pakistane, Austrálii ale aj Brazílii. Vlákninu je vhodné konzumovať aj inak. Nachádza sa v ovsených vločkách, celozrnných výrobkoch, zelenine, ovocí, ryži, pohánke, obilninách. Vhodné je občas siahnuť aj po otrubách, ktoré takisto pekne čistia tráviaci trakt.

Trápia vás črevá? Vyskúšajte toto!