Ricínový olej má veľké množstvo účinkov a možno ho využívať nielen na vonkajšie, ale aj na vnútorné užitie. Ak máte rôzne zdravotné problémy, tak by ste možno mali siahnuť po tomto rastlinnom prípravku, ktorý sa vyznačuje silným hojivým účinkom.

Tento olej veľmi pozitívne pôsobí proti zápche, stačí ak večer užijete pol lyžičky tohto oleja a to vám pomôže k pravidelnému vyprázdňovaniu. Ricínový olej je však známy hlavne svojim vonkajším použitím – má regeneračné a uvoľňujúce účinky. Priaznivo pôsobí na suchú pokožku, hydratuje ju a viaže v nej vodu. Jednoduchý zábal z ricínového oleja pomáha pri bolestiach svalov, pri cystách, teplý zábal pomáha pri bolestiach brucha. Je účinný tiež pri artritíde pri bolestiach kĺbov kedy sa zábal môže pripraviť zmiešaním ricínového oleja s iným redším olejom, pretože samotný ricínový olej je veľmi hustý.

 

Tento olej má tiež skvelé účinky na rast vlasov, obočia a mihalníc. Pred umytím vlasov sa olej z ricínu vmasíruje do pokožky hlavy, respektíve ho možno použiť ako masku na vlasy.

Ako používať ricínový olej?