mliko a ovocie

Vlasy vo väčšej miere bežne vypadávajú novorodencom, čiastočne aj mladým ľuďom v puberte a pochopiteľne v starobe. Ak však nepatríte do žiadnej z týchto kategórií a máte pocit, že vám “hriva” nebezpečne redne, začnite zisťovať kvôli čomu to je, a ako proti tomu bojovať. V dnešnom článku si povieme pár tipov ako sa pokúsiť zabrániť vypadávaniu vlasov.

Dávajte pozor na to, čo jete

Dbajte na dostatok bielkovín v potrave a voľte vhodné tuky. Vhodné je sushi, orechy alebo napríklad špenát. Jedzte vyváženú stravu. Dbajte na dostatok medi, esenciálnych mastných kyselín, kyselinu pantoténovú, vitamíny skupiny B, zinok a biotín. Všetky tieto zlúčeniny majú veľký význam v otázke zlého stavu vlasov.

Zdravý životný štýl

Dodržujte rozumný životný štýl. Neprejedajte sa, pretože vlasy sú potom mastné. Jedzte pestro, kvôli dostatku minerálnych látok, ktoré sú dôležitým dodávateľom živín. Obmedzte soľ, sladidlá, taktiež obmedzte aj pitie kávy a alkoholu.

Trochu gélu stačí

Nepreťažujte vlasy kozmetickou starostlivosťou. Nepreháňajte to s gélmi a s tužidlami, to že dáte na hlavu celu tubu gélu, z vás aj tak miss world nespraví. Vlasové vačky sú potom “zalepené” a nemôžu dýchať.

Nielen masáž chrbta

Okrem  masáže chrbta si občas doprajte aj masáž hlavy, ktorá je nielen príjemná, ale prekrvuje pokožku a vlasové vačky, čím podporuje aj rast vlasov.

„Nelomcujúce hormóny“

Strážte si hormóny, pretože za vypadávanie vlasov môže napríklad aj porucha činnosti štítnej žľazy, nízka hladina estrogénu (predovšetkým v období menopauzy) alebo naopak nadbytok testosterónu. Takže chlapi treba sa vybúriť.

Receptov ako zabrániť vypadávaniu vlasov je ďaleko viac. Každý si musí nájsť ten svoj zaručený. Ak takýmto „receptom“ neveríte, neváhajte si kúpiť rôzne farmaceutické prípravky, ktoré sú určené na zastavenie vypadávania vlasov.

Ako predísť vypadávaniu vlasov?