potravinyExistujú potraviny, ktoré dokážu pri snahe o zníženie hmotnosti veľmi pomôcť. Sú to potraviny zdravé a ľahko dostupné. Medzi tieto potraviny patrí v prvom rade ovocie. Najmä ananás a grep. Ananás má nízky obsah cukru a dokáže človeka zasýtiť. To je vhodné najmä vtedy, keď Vás večer prepadne hlad. Grep síce mnoho ľudí neobľubuje, napriek tomu má svojich fanúšikov. Toto horké ovocie obsahuje množstvo vitamínu C, ktorý pomáha odbúravať tuky.

Ďalšou potravinou, ktorá pomáha pri chudnutí je chilli. Čím viac chilli papričiek človek skonzumuje, tým viac tukov spáli, pretože chilli zrýchľuje metabolizmus. Je jasné, že jesť chilli papričky každý deň nie je možné, ale ak zaradíte pálivé jedlá do svojho jedálnička, bude to len na prospech. Zo zeleniny by ste mali konzumovať papriku, kapustu, či brokolicu. Táto zelenina Vás zasýti a kapusta tiež odvodňuje, čo je pri diéte dôležité. Ale práve kvôli odvodňovaniu je potrebné zvýšiť prísun tekutín.

Morské plody a ryby obsahujú množstvo bielkovín a tie zrýchľujú metabolizmus. Z rýb sa dajú pripraviť veľmi chutné jedlá. Vyhnite sa vysmážaniu, ryby si duste, alebo grilujte.  K ostatným vhodným potravinám patria jogurty a cereálie, jablká, ryža, tvaroh, alebo pistácie.

 

Akými potravinami si dopomôcť k zníženiu váhy?