Cítite sa často unavený? Nepomáha ani dlhý spánok či oddych a regenerácia? Pretrváva u vás únava dlhšie ako pol roka? Je pravdepodobné, že trpíte chronickou únavou. Čo to je a ako s ňou zatočiť? Tak to si povieme v dnešnom článku.

Trpí nielen hlava, ale celé telo

Nech má chronická únava akékoľvek príčiny, spoločným znakom je slabosť, strata sily, pernamentná únava, nedostatok motivácie a poruchy koncentrácie. Osoba trpiaca chronickou únavou začína a končí svoju prácu s veľkým vynaložením úsilia. Ďalšími príznakmi tejto nepríjemnej choroby môžu byť mdloby, strata vedomia, búšenie srdca a časté závrate.

Hor sa do boja prírodnou cestou

Chronická únava nie je neliečiteľná choroba, a tak netreba zúfať, nech je za jej vznikom akákoľvek príčina. Navyše chronická únava sa vyliečiť prírodnou cestou, a to napríklad niektorými z nasledujúcich tipov.

Bylinné kúry na zlé stravovanie

Za vznikom chronickej únavy môže byť aj nevyvážené a nezdravé stravovanie, čím sa zanáša organizmus toxínmi a plesňami, najmä črevá a pečeň. K očisteniu pomôžu bylinné kúry. Na prečistenie tela je vhodná zmes výluhov z brezy, jalovca a ostropestreca. Na odplesnenie najlepšie pomáha tinktúra z plamienky a cesnaku.

Bylinné kúry na fyzickú prepracovanosť

Neustála únava môže byť spôsobená aj nadmernou výkonnosťou a fyzickým prepätím, a to nielen u športovcov. Pri takto zapríčinenej chronickej únave pomáhajú organizmu bylinné tinktúry z koreňa leuzei šuštivej a rozchodnice. Tá zároveň podporuje regeneráciu síl.

Bylinné kúry na chronickú infekciu

Keď sa telo nakazí chronickou infekciou alebo bojuje so zápalom, musí imunitný systém vynaložiť veľa síl, aby ich prekonal. Z toho následne vzniká chronická únava. V takom prípade sa odporúča tinktúra z pupienkov topoľa. Rovnako dôležitá je aj regenerácia oslabeného organizmu, kde pomôže kombinácia tinktúr z brezy a jalovca.

Každý z nás môže zažiť obdobie, kedy jednoducho nevládze, všetko sa to naňho sype a výsledkom je chronická únava. Vtedy je na čase vytiahnuť knihu elixírov a namiešať si ten správny koktejl. Ak na také neveríte, skúste navštíviť lekáreň a nechať si poradiť.

Chronická únava neznamená koniec sveta