Appetite SuppressingAk sa rozhodneme držať diétu a chudnúť, asi najviac nás trápi to, že budeme musieť zo svojho jedálnička vynechať všetky obľúbené jedlá. Nechceme hladovať, ani si odopierať potraviny, ktoré máme tak radi. Ale to ani nemusíme. Podstatou zdravého stravovania je totiž pravidelná a vyvážená strava, rozvrhnutá do menších porcií.

Raňajky sú dôležité, pretože nás musia nabudiť do celého dňa. Neraňajkujte veľa, veľké množstvo potravy telo zaťažuje, menšie porcie jedla sú ľahšie stráviteľné. Pred obedom si dajte desiatu. Vhodné je napríklad jablko, alebo hruška, zo zeleniny môže byť mrkva. Takáto malá desiata zaženie hlad a vy sa počas obeda vyhnete nadmernému prejedaniu.

Obed by nás mal zasýtiť a preto by sme sa nemali napchávať len šalátmi. Doprajme si napríklad diétne upravené mäso, s opekanými zemiakmi, ale veľkou porciou zeleniny. Po troch hodinách po obede si môžete dopriať olovrant v podobe jogurtu, či kúska zeleniny. Hlavnou zásadou večere je, že má byť ľahko stráviteľná. Na večeru si môžeme dať mäso, rybu, alebo zeleninu, všetko v primeranom množstve. Ak si zvolíme túto variantu zdravej diéty, tak prebytočných kíl sa zbavíme čo nevidieť.

Chudnúť neznamená nejesť