Práve športovci predstavujú skupinu ľudí, ktorá sa o svoje telo a zdravie zaujíma. Majú vlastný životný štýl, ktorý možno jednoducho charakterizovať ako „pravidelné cvičenie plus zdravá strava“. Športovci sa snažia zlepšovať svoje športové výkony a výdrž a tak stále dosahovať lepšie a lepšie výsledky. Aj to je jedným z dôvodov, prečo si doplnky a špeciálna výživa pre športovcov získali takú veľkú popularitu a to hlavne v oblasti fitness a kulturistiky.

Doplnky pre športovcov sú hlavne produkty, ktoré sú určené pre všetkých, ktorým záleží na svojom zdraví, ktorí pravidelne cvičia, posilňujú, chcú nabrať svaly, alebo sa zbaviť tuku. Ide predovšetkým o proteíny, gainery, kreatíny, aminokyseliny, alebo obľúbenú kĺbovú výživu. Doplnky pre športovcov zahŕňajú samozrejme aj spaľovače tukov, vďaka ktorým je jednoduchšie odbúrať nadbytočný tuk.

Mnohé z týchto produktov pomáhajú pri raste svalovej hmoty a stimulujú svalové vlákna. Hlavne aminokyseliny majú na svalovú hmotu veľmi pozitívne účinky. Pri športovaní je potrebný tiež aj dostatok energie a výnimočný povzbudzujúci účinok má na organizmus kreatín. Gainery zas predstavujú bohatý zdroj sacharidov, ktoré je tiež potrebné popri cvičení pravidelne dopĺňať.

Doplnky výživy určené pre športovcov.