vypadava-vam-vela-vlasov-816x375

Aj keď preventívne prehliadky a ich výsledky ukazujú, že je vo vašom tele všetko v poriadku, tak možno stále máte pocit duševnej nespokojnosti. Potom požiadajte svojho lekára aj o ďalšie testy, ktoré budú zamerané na celkové fungovanie organizmu. Tam sa totiž môže ukázať, že niektoré látky sa vymykajú svojím hodnotám a je potrebné čo najskôr nasadiť správnu liečbu.

Všetko to začína pri strave, ktorú pri rýchlom kolobehu dní ignorujeme a volíme si rýchly a jednoduchý spôsob ako do seba dostať počas obednej pauzy nejaké jedlo. Aby sa váš organizmus dostal do nerovnováhy s ostatnými orgánmi, tak nepotrebujete konzumovať len vyprážanú pochúťku, dosahovať denný príjem kávy, ale i také mliečne výrobky dokážu narobiť šarapatu. Keďže kariérny postup je u mladých ľudí zvyčajne na prvom  mieste, tak je prirodzené,  že ak nepríde žiadne vážne ochorenie, tak svojmu zdravotnému stavu nevenujú pozornosť. Mnohí z nás sa vracajú z práce v neskorých večerných hodinách, kedy sa už nikomu nechce nakupovať v supermarketoch a doma následne ešte stáť pri hrncoch. Naše rozhodnutia sa neskôr prejavia v tých najmenej príjemných podobách ako únava, nervozita, alergie, ekzémy i zvýšený pocit suchej pokožky. Aby ste predišli týmto ťažkostiam, tak určite začnite zmenou jedálnička a podporou konzumácie výživových doplnkov, ktoré ustália určité hodnoty vo vašom tele. Odkyslenie organizmu dosiahnete tiež obmedzením niektorých potravín a zvýšenou aktivitou pri príprave zdravých pochutín.

Udržujte si  rovnováhu elektrolytov

Elektrolyty sú pre niekoho veľkou neznámou, no ak spomenieme telesné tekutiny, tak je hneď jasné o čom je reč. V tele ich nájdeme vo forme sodíka, vápnika, horčíka i draslíka. Ich nerovnováha môže spôsobiť aj nervové zrútenie, ktoré sa nemusí prejavovať len po duševnej stránke. Očistu celého organizmu môžete dosiahnuť niekoľkými spôsobmi. Prvou možnosťou sú výživové doplnky vo forme tabliet alebo nápojov, ktoré nie sú všetkým vždy sympatické. Ich výhodou je, že nestoja celú výplatu a jedno balenie vydrží aj viac ako mesiac. Ďalší spôsob je drastická zmena stravy spolu s užívaním doplnkov a nakoniec to môžete zobrať do vlastných rúk a zamerať sa na jednotlivé orgány.
Príkladom na výživový doplnok je napríklad Zenvia mineral control slúžiaci na odkyslenie organizmu a optimálnu ph rovnováhu elektrolytovTen prispieva k dobrej srdcovej činnosti, udržuje mozog a pamäť v strehu alebo pozitívne vplýva na činnosť obličiek či žlčníka.                                                                                                                        

Doprajte svojmu organizmu očistu pomocou výživových doplnkov