alergia-na-slnko

Rozpory ohľadom očkovania v súčasnej dobe veľmi gradujú. Mnoho rodičov sa bojí svoje deti očkovať z dôvodu “agresívnych” vakcín a vedľajších účinkov. Majú pocit, že očkovacie dávky sú príliš silné, a že sa aplikujú veľmi skoro. Na druhej stane stojí skupina rodičov, ktorí sú za očkovanie. Aké sú teda hlavné dôvody pre a proti očkovaniu? V dnešnom článku sa pozrieme na dôvody, prečo očkovať deti.

Obranyschopnosť organizmu

Očkovanie detí má za úlohu navodiť obranyschopnosť organizmu voči danej infekcii. Ide o to, aby si telo vytvorilo proti príslušnej chorobe obranné látky a prípadné stretnutia s infekciou alebo baktériami dokázalo včas identifikovať a zničiť.

Ochrana života

Vďaka pokroku v medicíne môžu byť deti, ale aj dospelí chránení proti väčšiemu počtu chorôb, než tomu bolo v minulosti. Niektoré ochorenia, ktoré v minulosti spôsobili smrť mnohých detí, vďaka očkovaniu vymizli. Všetko nasvedčuje tomu, že ďalšie budú nasledovať. Príkladom je vírus detskej obrny, s ktorým sa v dnešnej dobe už vôbec nestretávame.

Plošná prevencia

Stále sa vyskytujú prípady, keď sa choroba, proti ktorej existuje očkovanie, napriek tomu objaví – väčšinou u jedincov, ktorí očkovanie odmietli alebo u ľudí, ktorí z nejakých dôvodov nemôžu byť očkovaní. Ide napríklad o príliš malé bábätká, alergikov, chorých na rakovinu krvi a pod. Aj kvôli nim je veľmi dôležité nechať seba a deti zaočkovať. Zabráni sa tak plošnému šíreniu infekcie, navyše chránite aj svojich blízkych a všetkých, s ktorými ste v styku. Nikdy ich totiž nenakazíte.

To bolo len pár hlavných dôvodov, prečo dať svoje deti zaočkovať. Nabudúce sa pozrieme na dôvody, prečo deti neočkovať, a potom si z toho môžete spraviť svoj vlastný záver.

Dôvody, prečo očkovať deti