tumblr_mgzfeuqe371rv21ydo1_500Za zdravé a najúčinnejšie diéty sa považujú tie, pri ktorých telo netrpí hladovkou. Tieto diéty nezakazujú žiadne potraviny, len obmedzujú ich množstvo. Pri zdravom chudnutí je najvhodnejšie jesť 5-krát denne, každé tri hodiny. Pri takomto stravovaní schudneme zdravo a nehrozí nám jojo efekt. Dobrá a zdravá diéta má zaručovať pravidelnosť stravovania a nabádať na konzumáciu väčšieho množstva ovocia a zeleniny. Pri zdravom chudnutí neobmedzujeme len množstvo jedla, ale meníme celkové stravovanie.

Pri zdravom chudnutí nie je možné sa vzdať úplne všetkých tukov, sacharidov a bielkovín. Ich príjem musí byť v rovnováhe. Napríklad pri úplnom obmedzení tukov, alebo sacharidov by bol možno úbytok na váhe rýchlejší, ale neprospelo by to nášmu zdraviu. Jedálniček pri chudnutí by mal byť pestrý, pretože držať jednostranne zameranú diétu by sme vydržali maximálne len pár dní.

Pri držaní diéty nečakajte rýchly efekt v krátkom čase. Zdravé chudnutie predstavuje dlhodobý proces, osvojenie si zmeny stravovania a zaradenie pohybu do nášho každodenného života.

 

Existujú zdravé diéty?