Či sa zaujímate o pravidelné cvičenie už dlhšie alebo s poctivou fyzickou aktivitou ešte len začínate, určite viete, že proteíny sú neodmysliteľnou súčasťou budovania svalov. Pomocou môže byť Gainer 737, ktorý vám budovanie svalovej hmoty urýchli.

Vráťme sa ale k samotnému proteínu. V chémii by ste ho našli pod označením makronutrient. Ten plní veľmi dôležitú funkciu, pomáha každému jednému svalu rásť, nakoľko je ich základnou stavebnou jednotkou. Ide o to, že každý prijatý proteín so sebou prináša energiu- kalórie. Ak sa na to pozrieme bližšie, zistíme, každý gram bielkovín obsahuje 4 kalórie. Bielkoviny tvoria až 15 % z celkovej hmotnosti človeka. 

Určite viete, že počas cvičenia je dôležité prijímať stravu s vyšším obsahom bielkovín a nižším množstvom sacharidov. Aj samotné množstvo proteínov by ste však mali prijímať vzhľadom k vášmu pohlaviu, veku, postave a k úrovni telesnej aktivity. Človek, ktorý necvičí, respektíve nie je nadmerne fyzicky zaťažený by mal denne prijať 0,8 gramov bielkovín na jeden kilogram vlastnej telesnej váhy. Ak však pravidelne cvičíte a vaša fyzická aktivita je omnoho vyššia, môžete denný príjem zvýšiť na 2 gramy proteínov na jeden kilogram telesnej váhy.

Okrem toho, že strava je kľúčovým hráčom pri zdravom životom štýle a cvičení, môžete siahnuť aj po rôznych doplnkoch. Mäso, tvaroh, vajcia či strukoviny môžete doplniť napríklad Gainerom 737, ktorý vyniká vysokým obsahom bielkovín. V jeho 100 gramoch sa nachádza až 30 % proteínov pochádzajúcich zo srvátky. A ak máte náročnejšie chuťové bunky, môžete si vybrať z rôznych príchutí.

Gainer 737 môžu užívať jednak začínajúci športovci, najmä tí, ktorým sa nedarí nabrať svalovú hmotu. Na druhej strane je vhodný pre skúsených športovcov, ktorí sa nachádzajú v objemovej príprave. Či už patríte do jednej alebo druhej skupiny športovcov, pamätajte, že bielkoviny sú základ.

Gainer 737 ako silná zbraň