Kontaktné šošovky alebo okuliare?V prípade, že dobre nevidíte tak určite viete, že potrebujete okuliare. To, či ide o krátkozrakosť alebo ďalekozrakosť musí určiť očný lekár na základe vyšetrenia. Potom si môžete dať vyhotoviť samotné okuliare, ktoré vlastne pozostávajú z dvoch častí, a to okuliarového rámu a šošoviek, prípadne sa môžete rozhodnúť, že budete nosiť kontaktné šošovky.

Treba povedať, že vyšetriť zrak je možné len prostredníctvom odborníka, a to buď priamo v jeho pracovisku alebo v optikách Siloe. Aj tu pôsobia skúsení oční lekári, ktorí vám za krátku chvíľu dokážu povedať, či potrebujete okuliare na diaľku alebo do blízka, prípadne vám môžu odporučiť ďalšie vyšetrenia u očného lekára.

Ak sa po vyšetrení zistí, že potrebujete okuliare, je len na vás, aký typ uprednostníte. Páči sa vám viac výrazný alebo menej extravagantný rám? Na výber je tiež množstvo farebných a iných prevedení okuliarových rámov rôznych značiek. Uprednostniť môžete lacnejšie alebo drahšie okuliare, je to len na vás. Ak viete, že ich budete nosiť do práce alebo do spoločnosti, investícia do exkluzívnejšej značky sa môže vyplatiť. Ak ich však potrebujete skôr na doma alebo na voľné chvíle, pokojne vám postačia lacnejšie okuliare.

Pri problémoch so zrakom však okuliare nie sú jediným riešením. Rozhodnúť sa môžete aj pre kontaktné šošovky. Optika Siloe ponúka svetoznámu a kvalitnú značku Clear Lab, ktorej šošovky vám určite budú vyhovovať. Navyše, priamo v optike sa dozviete, ako si ich máte aplikovať a ako sa o ne správne starať!

Kontaktné šošovky alebo okuliare?
Tagy: