Hovorí sa, že každá žena je krásna. V tejto vete je nepochybne kus pravdy. Každá žena sa môže pochváliť niečím, čo je pre ňu výnimočné a čím dokáže pohladiť oko aj srdce muža. Niekedy sa však dá kráse trochu pomôcť. Dnes sa dá takáto pomoc dosiahnuť aj s výrobkami z prírody, na ktoré sa spolieha čoraz viac žien. Mnoho BIO produktov pochádza z Afriky, kde samozrejme tiež žijú nádherné ženy, každého veku. Aké tajomstvá sa skrývajú za krásou afrických žien? Čítajte a dozviete sa.

Marocké ženy a zázraky arganového oleja

Maroko je exotickou krajinou, v ktorej ženy od nepamäti využívajú na kozmetické účely arganový olej. Jeho silu poznajú ženy už mnoho storočí a dnes sa  teší olej čoraz väčšej obľube prakticky po celom svete. Arganový olej prinesie krásu ženským vlasom. Chráni vlasy pred škodlivým vplyvom vonkajšieho prostredia a dodáva im lesk a krásu. Rovnako revitalizuje pokožku. Po nanesení vytvorí ochrannú vrstvu, ktorá chráni pred útokmi škodlivín z okolia. V Afrike chráni arganový olej najmä pred suchom a slnkom. V našich podmienkach aj pred chemickým znečistením. Arganový olej tiež dodáva zdravie a krásu nechtom.

Ženy Ghany a bambucké maslo

Ďalším zázrakom z Afriky je bambucké maslo. Aj tento prírodný produkt využívajú v starostlivosti o pleť africké ženy už dlhú dobu. Bambucké maslo chráni pokožku pred škodlivinami z vonkajšieho prostredia. Vytvára bariéru pred slnkom a suchom, ale aj pred chladom. Nespôsobuje žiadne alergie a preto sa hodí aj na tú najcitlivejšiu pokožku. Kožu hydratuje a udržiava ju sviežu a mladú. Urýchľuje hojenie všetkých kožných poranením, akými sú odreniny alebo popáleniny. Zjemňuje jazvy a lieči ekzém.

Uganda a prirodzená krása s kakaom

V srdci Afriky leží Uganda, v ktorej sa ženy, v otázkach krásy, spoliehajú na silu kakaa. Kakaové maslo pomáha udržať pokožku hebkú a vláčnu. Spomaľuje starnutie pleti a bráni tvorbe vrások, čo ocenia najmä staršie ženy. Rovnako spoľahlivo chráni pleť pred vplyvom vonkajšieho prostredia a preto udržiava ženskú pleť zdravú aj v extrémnych podmienkach Afriky.

Africké ženy sú krásne v každom veku. Vďačia za to mnohým prípravkom z prírody. Ak chcete aj vy pleť, ktorá je zdravá a vždy chránená, vyskúšajte niektorý z produktov Afriky.

Krása exotických žien