Téma krízy stredného veku vyvoláva na mnohých tvárach úsmev. Niet sa čomu čudovať, pretože v mnohých filmoch aj knihách je táto časť života vykreslená viac než komicky. Chlapi si kupujú drahé autá a motorky, zbavujú sa prvých šedín, pokúšajú sa randiť so ženami, ktoré sú vo veku ich dcér. A všetko len preto, aby sa opäť cítili mlado a pri živote.

Ako sa chlapi naozaj cítia?

Pred mesiacom ste si našli prvý šedivý vlas a dnes ich už vidíte celú kopu. Donedávna ste sa pýšili atletickou postavou a dnes vám váha ukazuje číslo, ktoré ste nikdy nevideli. A ani kondička už nie je to, čo bývala. Áno, vieme, takéto situácie dokážu pekne pošramotiť ego. Chlapi sa ocitnú v kríze stredného veku zvyčajne medzi 35.-50. rokom a každého z nich to postihne inak. Niektorí len mávnu rukou a povedia si, že čo už, iní to zas znášajú ťažko a depresívne.

Kríza stredného veku sa dokáže veľmi nepekne premietnuť do mužského správania a konania. Zmena vzhľadu a nové auto sú len maličkosťou v porovnaní s možnou neverou, s výmenou zamestnania, s úplnou zmenou správania, či depresiou. Chlapi v tomto veku postrehnú, že už ani sex nie je taký, aký bol, že ho už majú pomenej a aj keď by veľmi chceli, ich telo jednoducho odmieta spolupracovať.

Zhoršenie sexuálneho života znášajú chlapi veľmi ťažko.

S vekom klesá aj hladina testosterónu, čo je prirodzené, ibaže niekedy je ťažké sa s takouto situáciou vysporiadať. Hlavne keď ste ešte donedávna viedli aktívny sexuálny život. Poruchy erekcie sú vo vyššom veku časté, ale problémom v posteli sa dá vyvarovať. Zabudnite na nezdravé jedlá a alkohol, snažte sa nestresovať, doprajte si dostatok oddychu a voľný čas venujte sebe. Erekciu však možno podporiť aj rôznymi prírodnými prostriedkami, stavte na overené afrodiziaká, alebo vyskúšajte tabletky, ktoré sú na to určené. Medzi obľúbené prostriedky patrí napríklad Zerex, ktorý vám vďaka kombinácii účinných látok a vitamínov pomôže udržať zdravú sexuálnu aktivitu.

Kríza stredného veku. Dá sa jej vôbec vyhnúť?