defense-1403072_960_720

S prichádzajúcim chladnejším počasím je potrebné ešte viac posilniť svoju imunitu. Viac sa hýbte, športujte, jedzte veľa ovocia a zeleniny, dodržujte pitný režim a nemali by ste zabúdať ani na svoju duševnú pohodu. Snažte sa vyvarovať stresu a myslite pozitívne. To sú všetko známe veci, vďaka ktorým by ste sa mali cítiť zdravší a silnejší. Ak však pravidelný pohyb a zdravá strava nestačia, skúste siahnuť po doplnení potrebných látok v tabletkách.

Pomôcť vám môže aminokyselina, známa pod menom arginín. Túto lekármi najintenzívnejšie skúmanú aminokyselinu si telo v niektorých prípadoch nedokáže samo vytvárať. To sa nepriaznivo odrazí na oslabenom organizme človeka počas choroby alebo pri zvýšení fyzickej aktivity. Práve jej nedostatok spôsobuje, že sa cíti slabo a bez energie. Pokiaľ ste skôr naklonení doplneniu látok, ktoré vám chýbajú, pomocou prirodzenej stravy, arginín možno nájsť napríklad v zelenom hrášku, kuracom mäse, vaječnom bielku, či obilninách. Na zvýšenie imunity je možné užívať aj L-arginín, ktorý je vo forme tabliet. Spracúva sa pre nutrično – medicínske účely alebo ako výživový doplnok v dvoch formách – L-arginín bázický a L-arginín hydrochlorid.

Okrem toho, že látka arginín pozitívne vplýva na imunitný systém človeka, má aj ďalšie funkcie. Urýchľuje obnovu buniek, je silným antioxidantom, podporuje spaľovanie tukov a tiež sa užíva pri poruchách prekrvenia, pretože dokáže zvýšiť prietok krvi v ľudskom tele. L-arginín užívajú ľudia aj pri liečbe kardiovaskulárnych chorôb, pri artérioskleróze a hypertenzii, teda vysokom krvnom tlaku. To ale nie je všetko. U mužov tiež pozitívne účinkuje pri stimulovaní tvorby spermií a vplýva na zvýšenie sexuálnej chuti.

Užívanie L-arginínu tak nie je vhodné iba pre športovcov na zvýšenie ich fyzického výkonu, ale aj pre bežných ľudí, ktorí majú tejto dôležitej aminokyseliny nedostatok. Ako nutričná medicína na zvýšenie imunity sa môže používať aj dlhodobo, jeho užívanie je bezpečné. Nie sú známe žiadne vedľajšie účinky.

 

Potrebujete zvýšiť imunitu? Vyskúšajte L-arginín