hungry_on_hcgUrčite ste už počuli o rôznych zaručených typoch k rýchlemu a účinnému chudnutiu. Ale môžete si byť istí, že polovica z nich Vám skôr uškodí, než pomôže. Ak chcete skutočne schudnúť, treba si čo najskôr ujasniť, ktorými zásadami je vhodné sa riadiť a ktorými určite nie.

–          Diéty zaručujúce rýchle chudnutie. Možno schudnete naozaj rýchlo. Ale rovnako rýchlo stratené kilogramy naberiete späť. Jo-jo efekt sa zaručene dostaví. A rýchle chudnutie môže viesť ku strate svalovej hmoty a to má za následok celkové oslabenie organizmu.

–          Vynechávanie raňajok. Pamätajte, že raňajky sú základ. Správne vyvážené raňajky Vám majú dodať energiu do nového dňa. Bez raňajok pocítite únavu. Je dôležité aby ste nevynechávali žiadne jedlo, jesť 5-krát denne by malo byť Vaším každodenným rituálom.

–          Úplné vylúčenie tukov. Zapamätajte si, že existujú aj zdraviu prospešné, dobré tuky, ktoré každý organizmus potrebuje k správnemu fungovaniu.

Pred tým, než začnete chudnúť, skúste sa poradiť so svojim lekárom, alebo sa obráťte na iných odborníkov. A pamätajte, že k štíhlemu telu sa dopracujete len zdravou stravou a pravidelným cvičením. Nie držaním hladovky.

Najväčšie mýty o chudnutí