ako-rozpravaju-zeny-3-290x166Erektilná dysfunkcia, alebo ľudskou rečou povedané, porucha stoporenia je jav, ktorý vie dotyčného poriadne potrápiť. Avšak život občas prinesie zopár komplikácií, s ktorými sa musíme popasovať.

O čo presne ide? Porucha stoporenia predstavuje nedostatočné alebo úplne chýbajúce stoporenie pohlavného údu. Samozrejme, že tento problém vás najviac potrápi v posteli. Najskôr si však treba uvedomiť, že porucha stoporenia môže mať dve príčiny:

 

  • Až z 80 percent je spôsobená telesnou chorobou,
  • A len v 20 percentách sa označuje ako psychogénna.

 

Telesná alebo organická erektilná dysfunkcia vzniká vtedy, keď určitá choroba, úraz alebo operácia poškodia nervy alebo cievy v penise. Veľmi časté sú choroby ako cukrovka, vysoký krvný tlak, ale aj skleroza multiplex, ochorenie obličiek či narušenie hormonálnej rovnováhy tela. Druhým prípadom je psychogénna erektilná dysfunkcia, ktorá má oveľa hlbší pôvod a to strach, stres, sklamanie alebo rozčúlenie. Rovnako sa môže prejaviť pri silných obavách muža počas sexu.

Pri liečbe problémov s dosiahnutím erekcie sa spomínajú tri konkrétne možnosti. Prvou je podávanie liekov na erektilnú dysfunkciu, ktoré sú v podobe tabliet alebo gélov. Táto liečba nebolí, ale treba si uvedomiť, že pokiaľ má váš problém aj psychogénny pôvod, treba ju kombinovať s psychosexuálnou liečbou. Mozog a psychické naladenie vedia niekedy ovplyvniť viac vecí, ako si dokážete predstaviť. Druhou možnosťou je podávanie liekov priamo do penisu a tretia je asi najkomplikovanejšia, chirurgická liečba. Vráťme sa však k prvej, najpopulárnejšej možnosti. Lieky na erektilnú dysfunkciu majú účinnosť až do 90 percent, preto by ste túto možnosť mali rozhodne vyskúšať. A možno vám to aj zachráni manželstvo.

Prečo by ste mali vyskúšať lieky na erektilnú dysfunkciu