healthy_recipesObezita, alebo nadváha sa stáva v súčasnosti stále väčším a väčším problémom. Stretávame sa s ňou u žien, mužov a čo je asi najhoršie, aj u detí. S obezitou majú problémy ľudia v každom veku a dokáže zničiť nie len fyzické, ale aj psychické zdravie. Človek sa má vo svojom tele cítiť dobre a nie sa trápiť nad tým, ako vyzerá.

Obezita spôsobuje veľa nepríjemností a ohrozuje zdravie každého človeka, ktorý ňou trpí. Nadváha vedie k zvýšenie krvného tlaku a ten sa prejavuje bolesťami hlavy, či závratmi. Spôsobuje cukrovku, čo je choroba látkovej výmeny a vedie k ochoreniu obličiek. Obezita spôsobuje artrózu kĺbov, čo sa prejaví v obmedzení pohyblivosti a bolestiach chrbta.

Ďalšími závažnými ochoreniami sú srdcovo-cievne ochorenia, ktoré môžu spôsobiť infarkt, alebo mŕtvicu. Nadváha vedie aj k vzniku nádorových ochorení, ako sú rakovina prsníka, či hrubého čreva. Pri obezite stúpa aj cholesterol, čo môže spôsobiť vznik aterosklerózy.

Preto ak trpíte obezitou, mali by ste sa s týmto problémom vysporiadať čo najskôr. Začnite chudnúť zdravo a postupne a už po mesiaci sa budete cítiť omnoho lepšie, než kedykoľvek pred tým.

Prečo si udržiavať primeranú váhu?