Šošovky pre každého!V dnešnej dobe sa výroba kontaktných šošoviek stále viac a viac rozrastá. Funguje vlastný vývoj i výroba a medzi najväčšie spoločnosti, ktoré sa týmto zaoberajú sú jednoznačne ClearLab. Väčšina ľudí siahne po šošovkách ako po náhrade za okuliare. Je veľa osôb, ktorí si myslia, že okuliare im nesedia a preto tieto malé priesvitné zázraky sú najlepšou náhradou. Pravdou ostáva, že si z nich vyberie každý človek, nakoľko je neuveriteľné množstvo rôznych druhov. My vám poradíme a povieme, aké druhy sú najčastejšie a najžiadanejšie.

Existujú šošovky na dlhodobé použitie i denné. Značiek je množstvo, medzi najznámejšie patria premium a superior ako dlhodobé a clear1-day ako denné šošovky. Dostupné sú rovnako rôzne čistiace roztoky alebo puzdrá na šošovky. Tieto malé zázraky sa však v prvom rade delia na dioptrické a nedioptrické. Druhé spomínané však zohrávajú len vizuálnu úlohu a teda pri správnom používaní nie sú ani škodlivé avšak ani účinné. Odporúča sa však striktne dodržiavať všetky potrebné inštrukcie.

Pred výberom či už okuliarov alebo kontaktných šošoviek sú nutné vyšetrenia súvisiace s touto tematikou. Vyšetrenie očí je veľmi dôležité, nakoľko bez neho nie je možné dokonale určiť, aké dioptrie potrebujete a či sú vaše oči v poriadku v iných ohľadoch (rôzne zákaly).

Optika všeobecne je veľmi obsiahla, ktorá zahrňuje rôznorodé značky okuliarov, rámov, šošoviek a iných súčastí súvisiacimi s dioptriami a príslušenstvom. Každopádne, nezanedbávajte starostlivosť o svoje oči, nakoľko máte len dvoje. Chodievajte pravidelne na vyšetrenia, aj keď sa vám zdá, že je váš zrak v poriadku.

Šošovky pre každého!