Správna starostlivosť o pleťO pleť sa treba dôkladne starať, v opačnom prípade vyzerá strhane, staro a mdlo. V niektorých prípadoch sa môže javiť až ako sivá, suchá, začervenaná, prípadne mastná so sklonom k tvorbe rôznych vyrážok a pórov. Preto je potrebné povedať, že na tom, ako vyzerá vaša pleť sa významnou mierou podieľa aj spôsob vášho stravovania. Veľa bielej múky, sladkostí, vyprážaného jedla a hamburgerov sa na vašej pleti neodrazia práve najlepšie. Naopak, čerstvé ovocie, zelenina a orechy by sa mali postarať nie len o vašu štíhlu postavu, ale aj o krásnu a zdravú pleť.

Ďalším krokom na ceste za bezchybnou pleťou je domáca starostlivosť. Nezabúdajte, že aj počas noci sa na tvári usádzajú rôzne nečistoty, ktoré by ste každé ráno mali odstrániť pleťovou vodou. Následne nezabúdajte na správnu hydratáciu prostredníctvom dobre zvoleného pleťového krému. Večer si vyhraďte dostatok času na dôkladné odlíčenie a nakrémovanie, je to veľmi dôležité pre správnu regeneráciu pleti počas spánku. Raz alebo dva razy týždenne by ste si mali dopriať aj peeling, ktorý odstráni odumreté bunky, vhodná je raz za čas aj výživná alebo čistiaca maska.

Krásnu pleť vám však zaručí len kombinácia správneho životného štýlu, dôslednej domácej starostlivosti a v neposlednom rade starostlivosti v kozmetických salónoch. Ak ste z Bratislavy alebo Žiliny, prípadne z okolia týchto miest, určite sa spoľahnite na kvalitné služby salónu Laurentis. Nie nadarmo bol v roku 2011 vyhlásený za najlepší salón roku!

Správna starostlivosť o pleť
Tagy: