Najväčším strašiakom všetkých mužov je neschopnosť udržať či dosiahnúť erekciu. Porucha erekcie patrí k témam, o ktorých sa muži neradi rozprávajú a snažia sa jej vyhýbať. Nedostatočné stoporenie penisu, alebo inak povedané erektilné dysfunkcie sa nezaraďujú medzi vážne ochorenia. Dajú sa veľmi ľahko napraviť, dôležité je však riešiť ich včas a nezanedbať tento problém. Touto poruchou trpia muži, ktorých trápi neschopnosť uspokojiť svoj sexuálny styk viac ako pol roka.

Veľas ľudí si spája poruchu erekcie s mužmi vo vyššom veku, no nie je to vždy tak. Samotný vek je len málokedy príčinou týchto problémov. Veľkou príčinou tohto ochorenia a problémov v sexuálnom živote , najmä u mladých mužov je prepracovanosť a každodenný stres. Okrem týchto faktorov na erekciu vplýva aj nevhodné stravovanie, fajčenie, nadmerné pitie alkoholu, nedostatok pohybu ale aj psychické faktory. No podľa lekárského výskumu je väčšina prípadov spôsobená oslabeným krvným obehom v dôsledku zníženej hladiny oxidu dusnatého v cievach.

Práve tento oxid dusnatý je kľúčom na zlepšenie krvného zásobenia. Patrí k zásadným faktorom ovplyvňujúci priemer a rozťahovanie ciev a teda ich kapacitu k prenosu krvnej tekutiny do dôležitých orgánov tela.

Odborníka je potrebné vyhľadať okamžite pri spozorovaní prvých príznakov. Ten určí vhodné lieky, no neodporúča sa kombinovanie viacerých liekov na podporu erekcie a najmä predávkovanie nimi. Vhodnou alternatívou namiesto liekov liekov sú výživové doplnky, ktoré pri správnej kombinácii so zdravým životným štýlom pôsobia účinne na tento problém.

Ako sa teda vyhnúť poruche erekcie?

  • treba obmedziť alebo úplne odstrániť užívanie alkoholu, fajčenia a iných návykových látok,
  • vyhýbať sa stresu,
  • eliminovať nezdravú stravu, najmä tučné jedlá,
  • začať s fyzickou aktivitou a športom,
  • viac relaxovať,
  • zbaviť sa nadváhy,
  • užívať výživové doplnky najmä na báze L-arginínu,
  • pridať do svojho jedálneho lístka viac zeleniny, ovocia, sacharidov a kvalitných bielkovín.
Strašiak všetkých mužov