Trh s doplnkami výživy nám dnes ponúka množstvo produktov a to takou rýchlosťou, že ich nestíhame všetky poriadne ani registrovať, tobôž ich poznať do podrobnejších detailov. Platí to aj pre enzým Serapeptáza. Preto si v dnešnom článku povieme o ňom všetko, čo by ste mali vedieť ešte predtým, než sa ho rozhodnete užívať.

Charakteristika

Serratiopeptidáza, známejšia pod pojmom enzým Serapeptáza je proteolytický enzým, ktorý bol pôvodne objavený v enterobaktériách v črevách húsenice Priadky morušovej. Svojím proteolytickým pôsobením rozrušuje kokon, čím sa dokáže húsenica uvoľniť. Práve vďaka tomuto rýchlemu rozpúšťaniu pevných tkanív kokonu má enzým Serapeptáza toľko priaznivých účinkov aj na náš ľudský organizmus.

Využitie

Svojim prírodným pôvodom, reálnou účinnosťou dokázanou v praxi bez výskytu vedľajších účinkov sa Enzým Serapeptáza používa v medicíne už viac ako 25 rokov. Uplatnenie nachádza v rôznych medicínskych odboroch. Avšak predovšetkým v chirurgii, ortopédii, gynekológii, stomatológii a otorinolaryngológii, kde sa najviac využívajú jeho protizápalové, antiedematózne a analgetické účinky.

Pomáha

Enzým Serapeptáza priaznivo pôsobí pri liečbe mnohých zdravotných problémov. Konkrétne pri srdcovo-cievnych ochoreniach, vysokom krvnom tlaku, cukrovke, osteoporóze, skleróze multiplex, bolestiach hlavy a migrénach, zápaloch kĺbov, zápaloch horných a dolných dýchacích ciest, ostatných zápaloch, astme, ochoreniach čriev, úrazoch a ďalších.

Užívanie

Tento výživový doplnok by sa mal užívať nalačno alebo najmenej dve hodiny po jedle. Po jeho použití by sa následne nemala prijímať žiadna strava polhodinu až hodinu. Denná odporúčaná dávka je v rozmedzí 100 až 110 mg a nemala by sa prekračovať. Užívať ho môžu aj deti od 12 rokov, avšak pod dohľadom dospelých.

Enzým Serapeptáza je účiná prírodná látka, ktorá vám pomôže pri mnohých zdravotných problémoch. Preto by nemal chýbať v žiadnej domácnosti ako doplnok výživy.

Všetko, čo by ste mali vedieť o enzýme Serapeptáza