chudnutiePokiaľ sa chceme pustiť do redukcie svojej hmotnosti, mali by sme to robiť správne.

–          Rozumná rýchlosť chudnutia. Treba si uvedomiť, že zdravie máme len jedno a treba si ho chrániť. A diétami, pri ktorých stratíme v krátkom čase viac kíl si len ubližujeme. Zabudnite na drastické diéty a pokúste sa schudnúť 1-2 kilogramy za týždeň.

–          Bielkoviny, tuky a sacharidy udržiavajte v rovnováhe. Nevylúčte ani jedno z nich zo svojho jedálnička, pretože zdravotné problémy nenechajú na seba dlho čakať. Tuky a cukry netreba vynechávať, stačí zvoliť len ich zdravšiu variantu.

–          Ak chcete podporiť spaľovanie tukov zabudnite na rôzne tabletky na chudnutie. Skúste pridať do jedálnička ananás, či grep, lebo tie vedia podporiť spaľovanie.

–          Vytvorte si jedálniček, ktorý bude potravinovo pestrý. Jednostranné diéty nie sú vhodné, pretože dodržiavať ich zvládnete nanajvýš týždeň . Potraviny striedajte, nejedzte každý deň to isté. A nezabúdajte na pitný režim.

–          Pohybujete sa. Šport dokáže posilniť nie len telo, ale aj ducha. Spevníte si svaly, budete sa cítiť zdravo a samozrejme aj šťastne.

Zásady zdravého chudnutia