zdravé stravovanieDôvod na chudnutie si nájdeme skoro vždy. Pred letom do plaviek, po sviatkoch zhodiť nabraté kilá, pred svadbou, či pred rôznymi inými podujatiami. Diéty však dokážu naše telá poriadne potrápiť. Nie je však diéta, ako diéta. Mnohé diéty sú drastické, nezdravé, málo účinné a ich výsledkom je jo-jo efekt. Ale existujú aj zdravšie varianty  diét, ktoré Vám môžu dopomôcť k štíhlejšej postave. Preto netreba diéty hneď zavrhnúť. Stačí si len vybrať tú správnu.

Ak sa neviete rozhodnúť s akou diétou začať, obráťte sa na lekára, alebo dietológa, oni Vám poradia. V každom prípade si vyberte diétu, ktorá bude zdravá. Niektoré diéty Vám pomôžu zbaviť prebytočných kilogramov, ale dlhodobo Vám však štíhlu figúru nepomôžu udržať. Preto vlastne nemajú ani žiaden význam. Svoje telo nimi len týrate.

Nevyberajte si ani z diét, ktoré sú jednosmerne zamerané. Diéty, pri ktorých sa vynecháva určitý druh potraviny tiež nie sú vhodné. A na hladovky zabudnite úplne. Jedinou možnosťou, ako chudnúť zdravo, je začať sa zdravo stravovať. Pri tomto spôsobe redukcie hmotnosti sa prebytočných kíl zbavíte bez poškodenia zdravia.

Zdravá diéta znamená zdravé stravovanie