ovocieAk túžite štíhlu postavu nie len získať, ale si ju aj udržať, netreba po celý čas držať jednu z mnohých prísnych a radikálnych diét. Najlepšou možnosťou ako si svoju štíhlu figúru udržať je osvojiť si zdravé stravovanie. Zásady zdravého stravovania nie sú vôbec zložité. Nehrňte sa do toho rýchlo, zvoľte jemnejšie tempo. Pomaly si navykajte na nový spôsob stravovania a postupom času si už ani neuvedomíte, že sa stravujete inak, než doteraz.

Základom je stravovať sa pravidelne. Nevynechávajte ani jedno jedlo počas dňa. Jedzte 5-krát denne menšia porcie. Stravujete sa tak, aby ste nikdy nepociťovali nikdy hlad, pretože to by mohlo viesť k prejedaniu.

Do svojho jedálnička zaraďte dostatok ovocia a zeleniny. Ideálne je zjesť 3 až 5 kusov čerstvého ovocia a surovej zeleniny denne. Nahraďte biele pečivo celozrnným. Celozrnné pečivo dokáže zasýtiť na dlhý čas, pretože má nižší glykemický index, je energeticky výdatné, udržiava Vaše črevá v pohybe a je veľmi chutné. Obmedzte tuky. Pokúste sa variť zdravšie. Parenie, dusenie, alebo grilovanie sú zdravšie varianty prípravy jedál. Vyhnite sa vyprážaniu. A samozrejme nezabúdajte na pitný režim, pretože čistá voda hydratuje telo a prečisťuje organizmus.

 

Zdravé stravovanie – cesta k zdravému telu.