Každá žena túži mať krásne a zdravé vlasy. Po zime však vlasy vyzerajú úplne inak, chýba im lesk, objem a vyzerajú unavene. Tu je niekoľko tipov pre zväčšenie objemu, dosiahnutie lesku a hlavne pár tipov aby vaše vlasy boli zdravé.

Rýchlo sa mastiace vlasy

Každý vlasový korienok je obklopený niekoľkými mazovými žľazami, ktoré produkujú toľko mazu, koľko ho vlas potrebuje k tomu, aby zostal lesklý a hebký. Počas života sa niekedy optimálna tvorba mazu vplyvom hormónov naruší. Pri korienkoch sa vlasy rýchlo mastia a končeky zostávajú naopak suché. Vlasy potom vyzerajú ako bez života.

Prvá pomoc proti mastným vlasom

Vlasy neumývajte denne ale obdeň, najlepšie šampónom s adstringentnými (vysušujúcimi) výťažkami medovky lekárskej, mäty, rozmarínu alebo čajovníkového oleja. Šampón naneste iba tam, kde sa tvorí maz (na pokožku hlavy). Stekajúca pena postačí, aby ostatné vlasy umyla. Jedno umytie šampónom úplne stačí. Nakoniec votrite kondicionér na osušené končeky vlasov a opláchnite. Mastné vlasy vysušujte vždy chladnejším vzduchom, pretože horúci vzduch podnecuje mazové žľazy k činnosti.

Ako zväčšiť objem vlasov

Niektoré ženy majú bujnú hrivu len počas tehotenstva. Je to zapríčinené väčšim množstvom estrogénu v tele.  Po pôrode však opäť objem zmizne. Ako na objem?? Vlasy denne umývajte, budú vyzerať plnšie. Ideálne sú šampóny na zväčšenie objemu. Okolo každého vlasu sa vytvorí film a vlasy potom pôsobia bohatšie. Zvyšky šampónu vždy dôkladne vypláchnite. Pri sušení hlavy sa predkloňte a vlasy fúkajte tak. Výsledkom budú zdravé vlasy s veľkým objemom.

Lesklé vlasy ala Kim Kardashian

Ak je to len trochu možné, vlasy umývajte len každé dva až tri dni. Vlasy šampónom umyte len raz a zvyšky dôkladne vypláchnite. Používajte špeciálne šampóny s vitamínmi a bielkovinami. Následne odporúčame „kyslé“ opláchnutie jablčným octom alebo citrónovou šťavou, ktoré odstráni vápenaté zvyšky a vytvorí správnu hodnotu pH. Po umytí vlasov vždy votrite kondicionér, aby sa vlasy lepšie rozčesávali. Lesk vlasom dodá tiež argánový olej, pšeničná bielkovina a extrakty z medu a mlieka. Veríme, že naše rady vám pomôžu ku krásnym a zdravým vlasom.

Zdravé vlasy sú korunou krásy