refreshment-768743_640

Aj správny výber nápojov môže mať veľký vplyv na vašu postavu. Osvojte si ich a aj s nízkym úsilím dokážete zoštíhliť svoju figúru.

Pite viac

Zvýšený príjem tekutín navodzuje v žalúdku pocit plnosti. Vďaka nemu nie ste nútení konzumovať jedlo tak často alebo v takom množstve. Prevažuje názor, že najlepším pitím je obyčajná voda z vodovodu. Nepodceňujte preto vodu ani pravidelný pitný režim.

Citrónová voda

Voda s citrónom predstavuje skvelý štartér do nového dňa. Potláča chuť do jedla a môžete sa dočítať aj schopnosti sťahovania žalúdku. Vďaka obsahu vlákniny pektín, podporuje trávenie, stimuluje funkciu čriev a vylučovanie nadbytočnej potravy.

Zelený čaj   

Treba však pripomenúť, že máme na mysli pravý sypaný čaj a nie druhotriedny sáčkový čaj. Trocha si priplatiť sa ale oplatí. Vďaka zelenému čaju dosiahnete spomalenie trávenia a vstrebávania tukov. Tam ale nekončí, postará sa aj o vaše uložené tuky, a to tým, že ich pre svoje termogénne účinky spaľuje. Navyše obsahuje teín (čajový ekvivalent kofeínu), ktorý stabilizuje hladinu krvného cukru a urýchľuje metabolizmus. No nie je to dosť dôvodov?

Čaj Pu-erh  

Ďalší skvelý prírodný spaľovač tukov. Výskumy dokázali, že pravidelným pitím tohto čaju dokážete pri väčšej nadváhe schudnúť až 6 kíl mesačne. Výborne sa hodí po ťažkom jedle, kedy máte pocit plnosti. Okrem toho má pre telo množstvo iných pozitívnych účinkov.

Káva    

Kofeín má podobné účinky ako teín. Urýchľuje odbúravanie tukov a zlepšuje trávenie. S kávou to ale netreba preháňať, má aj nepriaznivé účinky. V každom prípade sa hodí ako predtréningový nápoj. Pridajte si do vašej kávy aj škoricu, ktorá má schopnosť zvýšiť citlivosť na inzulín a znížiť hladinu glukózy v krvi. 

Proteínové nápoje

Tieto nápoje obsahujú obrovské množstvo bielkovín, ktoré vás dokonale zasýtia a navyše, na ich trávenie spotrebuje organizmus viac energie ako na trávenie tukov či sacharidov, čo môže znamenať jediné, chudnutie.

Spaľovače tukov ako doplnky výživy

Existuje viacero typov spaľovačov, odlišujú sa najmä princípom, akým spaľujú tuk. Radíme tu termogénne, komplexné, L-Karnitíny, lecitíny, kofeíny, CLA a HCA spaľovače. Je len na vás čomu dáte prednosť.

Všetky tieto nápoje majú preukázané účinky v odbúravaní tukov alebo potláčaní chuti do jedla. S ničím to ale nepreháňajte. Ako sa hovorí, všetkého veľa škodí. To platí aj pri pitnej vode. Aj obyčajná pitná voda zaťažuje vaše obličky, ak ju prijímate vo veľkom množstve. Zelený čaj tiež môže pôsobiť neškodne, no ako každý čaj, patrí k odvodňovacím nápojom, čím vysušuje obličky. Preto pri jeho popíjaní vypite rovnaké množstvo vody.

Zhoďte kilá správnym pitným režimom