Hromadenie povinností, ich časté odkladanie či približujúce sa obdobie uzávierok niekedy ľudí nakopne v k väčšej energickej námahe a inokedy zase zapríčinia dezorientáciu organizmu, ktorý to dá svojmu majiteľovi patrične najavo. Káva je dobrým životabudičom, avšak ani tá nemusí byť práve najšťastnejšou voľbou v období stresových situácií. Fázu relaxu, oddychu a pokoja dosiahneme vyrovnanou mysľou alebo bylinkami, ktoré navodia duševnú pohodu. 

Keď je človek pod stresom, tak mu niekoľko vecí uniká. Medzi ne patrí aj oslabenie imunitného systému, ktoré prikladáme únave a nedostatku energie zo spánku. Okrem rôznych viróz v podobe miernej nádchy sa môže stať, že tento nepokoj sa odzrkadlí i na iných častiach tela. Bez toho, aby sme to nejako registrovali sa začne niečo diať s naším tráviacim systémom. Ak tento signál spozorujete aj u seba, tak rozhodne nečakajte a doplňte svoj jedálniček o nejaké to jedlo navyše. Aj keď hladovať či mať na večeru iba jablko je veľmi módne, tak sa neoplatí hazardovať so svojím zdravím. Zlou predzvesťou je aj časté močenie, pichanie pod pravým rebrom a bolesť svalstva i končatín. Tieto fyzické procesy striedajú neskôr tie psychické v podobe trémy, ktorá prechádza do paniky a stavu úzkosti. Emocionálny nátlak má niekedy oveľa horšie následky ako telesná bolesť. Človek vystavený takémuto napätiu reaguje podráždene, je nesústredený a má problémy so sústredením. Kvôli tomu je lepšie sa pravidelne udržiavať vo forme či už cez prírodné liečivá alebo tablety, ktoré obsahujú tiež veľa bylín a vitamínov.

Ako predísť nervovému vyčerpaniu? 

Ovocie, zelenina, pravidelná strava a dokonca spánok sa nie vždy v dokonalom pomere podaria, a preto si niekedy treba pomôcť aj náhradou v podobe tabliet. Medzi také patrí Zenaden, ktorý okrem potlačenia nervozity, navodia i pocit dobrej nálady. Zaujímavým prvkom je jednoznačné prinavrátenie chuti do jedla, čo vo vypätých situáciách je konečne dobrým znakom k reštartovaniu celého organizmu. Bylinky a vitamíny pôsobia ako prírodné antidepresívum, vďaka ktorému sa človek cíti viac povzbudený a opäť pozitívne naladený. Hoci viaceré vitamínové tablety v podobe „céčka“ alebo nápoje pôsobia na organizmus upokojujúco, tak ich efekt je iba minimálny. Ak však vyskúšate bylinky z rady Zenaden, tak určite zmiernite nervové vyčerpanie a dosiahnete duševnú pohodu.

Zmiernite svoje duševné napätie bylinkami Zenaden